scorecardresearch

Bizim herkesi sallayıp uyandırmamız lazım - Mustafa Mutlu ile Kral Çıplak - Soner Yalçın

4 izlenme
Kategori Ulusal Kanallar
Eklenme Tarihi 16 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Cem TV’de yayımlanan Mustafa Mutlu ile Kral Çıplak programına konuk oldu.

Soner Yalçın, yeni çıkan kitabı “Saklı Seçilmişler”e ilişkin Mustafa Mutlu’nun sorularını yanıtladı.

Kitabı yazma fikrinin kendi özel hayatından çıktığını, kamuoyunda tartışılan “Ne yemeliyiz, ne yememeliyiz?” soruları üzerine düşünürken “Bu gıdalara devlet niye izin veriyor?” sorusunu yöneltip araştırmaya başladığını anlatan Soner Yalçın, “Kardeşim sizi öldürüyorlar. Biyolojik terör bu, nükleer terör dedikleri bu bence” ifadelerini kullandı.

“Küçücük çocuklarımız kanser bu nerden oldu böyle?” diye soran Soner Yalçın, şöyle devam etti:

“Bir soykırım var. Bu nüfus fazla geliyor dünyayı yönetenlere. Dünyanın neresine git, fast food tarzı yiyecekler çok ucuz. Çünkü o köfte, köfte değil. O yediğin köfte görünümünde başka bir şey. Bu olayın bir yönü. Diğer yönü, seni hastalaştırarak, kısırlaştırarak bir insan neslini yok ediyorlar. Bu yok ettikleri insan nesli yoksullar. Bana diyorlar ki ‘neyle besleniyorsun?’ Kardeşim zengin beslenir, bizim bir farkındalık yaratmamız lazım. Bizim herkesi sallayıp uyandırmamız lazım.”

“ROBOT, SENDİKA İSTİYOR MU”

“Son dönemlerde neden sık sık robot haberleri var?” sorusunu yönelten Soner Yalçın, şunları anlattı:

“Robot, Çin’de garsonluk yapmaya başladı. Robot İngiltere’de otomobili kullanıyor. Robot fabrikalarda var. Robot, sendika istiyor mu, istemiyor. Robot, zam istiyor mu, istemiyor. E, o zaman insanın işini yapıyor mu, yapıyor. İnsan nerede ihtiyaçları var? Neden insanı üretsin, niye yük olarak alsın. O nedenle kısırlaştırıyorlar.”

“BU İTTİFAK BİZDE ŞÜPHELERE YOL AÇIYOR”

Afrin harekatına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Soner Yalçın, “Biz Afrin’de ABD ile savaşıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Suriye Lideri Esad’a “Kardeşim” dediğini, Bodrum’da birlikte tatil yaptığını hatırlatan Soner Yalçın, “Ne oldu da birden Esad’a düşman kesiliverdin? Esad, ‘Esed’ oluverdi… Kim, nerede, ne yaptı?” diye sordu.

Soner Yalçın “Biz ÖSO’ya güvenmiyoruz çünkü ÖSO vahabi ve selefidir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP’nin sicil nedeniyle ve ÖSO’nun sicili nedeniyle bu ittifak bizde şüphelere yol açıyor. ÖSO Türkiye’nin başına bela olabilir.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayına da değinen Soner Yalçın, şu uyarıları yaptı:

“Cumhuriyet Halk Partisi’ni AKP’lileştiremezsiniz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesini, delegesini kul haline getirmek istiyorsanız, bu tehlikelidir. Cumhuriyet Halk Partisi kuran partidir. Devleti kuran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi kuran partidir.”
Etiketler